Meble łazienkowe w stylu retro

Wiele osób dostrzega urok i elegancję we wzorach i rozwiązaniach powstałych w odległych epokach. Jak osiągnąć efekt przeniesienia się w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz po wejściu do łazienki? Otóż bardzo łatwo można połączyć osiągnięcia współczesnej techniki w zakresie instalacji wodnej, sanitarnej i elektrycznej z obudową w stylu retro. Decydującą rolę odgrywają oczywiście meble łazienkow.

Czasami wystarczy jeden element, aby nadać danej przestrzeni klimatyczny styl retro. Przykładem może być serwantka. Tradycyjnie ta wolno stojąca szafa oszklona z trzech stron wykorzystywana jest w salonach i pokojach gościnnych do przechowywania porcelany. Po zawieszeniu odpowiednich firaneczek można ją jednak zaadaptować do warunków łazienkowych. Łazienka w stylu retro kojarzona jest przede wszystkim ze stylizowanymi i drewnianymi meblami. Mają one zazwyczaj naturalny i wyrazisty kolor oraz oryginalne i ozdobne wykończenia. Lustra także oprawione są w drewniane ramami często ze złotymi elementami. Meblem, który podkreśla stary styl jest także drewniane krzesło obciągnięte  materiałem. Wszystkie drewniane elementy sprawiają wrażenie ciężkości i solidności.

Charakterystycznym elementem jest wolnostojąca wanna. Klimat przedwojenny utrzymują przede wszystkim wanny osadzone na zdobionych srebrem lub złotem nóżkach. Typowe meble retro takie jak komody i toaletki sprawdzą się w łazienkach o dużych powierzchniach. W nieco mniejszych pomieszczeniach wystarczą pewne akcenty. Efekt retro to nie tylko forma i kształt mebli łazienkowych, ale też ich barwa. Wspomniane już naturalne odcienie drewna warto podkreślić ozdobnikami ze starego srebra, brudnego złota lub miedzi. Podstawową barwą retro jest czysta biel. Doskonale sprawdza się w elementach ceramicznych, meble także mogą utrzymywać się w tej tonacji. Meble łazienkowe w salonach meblowych. Wiele ciekawych egzemplarzy „z duszą” można zdobyć na targach staroci lub na własnym strychu.

Dla osiągnięcia efektu retro poza meblami łazienkowymi bardzo ważne są baterie łazienkowe oraz ceramika. Specyficzne dodatki, ozdoby, bibeloty dodatkowo podkreślają ten styl.

 

If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.

Ten wpis został wysłany dnia wtorek, 27 Marzec, 2012 o godzinie 08:47 w kategorii Bez kategorii | tagi , , , , , . Możesz śledzić komentarze dla tego wpisu poprzez subskrypcję RSS 2.0. Możesz napisać komentarz lub wysłać trackback ze swojej strony.

Napisz komentarz